Cilt Bakımı

Cilt bakımı uygulaması ile cildin gözeneklerinin temizlenmesini, serum, maske ve uygun ürünün kullanılmasını içermektedir. Cilt bakımının amacı, sadece güzel görünmek değil aynı zamanda ruh ve beden sağlığımızı korumaktır. Sağlıklı görünen bir cilt, çevremizle olan ilişkilerimizin, iş hayatındaki performansımızın, ayrıca moral eğrimizin yüksek olmasında önemli bir etkendir. Parlak, sağlıklı görünen bir cilt, güzelliğin en önemli parçasıdır. Cildimizin de normal işlevini sürdürebilmesi için, cilt tipine uygun ürünlerle bakım yapmak son derece önemlidir. Her cilt tipine ve sorununa yönelik geniş ürün yelpazesine sahip, ana maddesi insan hücresiyle uyumlu tek hücre olan, bitki kök hücrelerinden oluşan, İtalyan Histomer dermotolojik ürünleri uygulanmaktadır. 

Cilt Bakımı 01Cilt Bakımı 02

 


Cilt Bakımının Faydaları
Cildin, doğal su ve yağ dengesini koruyarak, ciltte sivilcelenme, kuruma ve kırışmayı engeller. Gözeneklerin tıkanmasının önleyerek, ciltten toksinlerin atılmasını sağlar.Ciltteki ölü hücrelerin soyulması ile canlı ve taze cildin açığa çıkmasını sağlar ve ciltteki hücre yenilenmesini dengeler. Protein sentezi arttırarak, hücre metabolizması hızlandırır, cilt rengi düzelir ve gözenekler sıkılaşır. Yıpranmış olan cildin ihtiyaç duyduğu oksijen ve kolajeni dışarıdan takviye ederek, dolaşımı arttırır. Ciltte, gençlik ve güzelliğin devamının sağlanması sayesinde de kişinin kendisini daha iyi ve zinde hissetmesini sağlar.


Cilt bakımı neden uzmanlar tarafından yapılmalıdır?
Cildinizin ihtiyaçlarını bilmek, doğasını anlamak ve doğru ürünle doğru uygulamayı yapmak, özel eğitim ve uzmanlık gerektirir. Unutulmaması gereken en önemli nokta; bu işlem yanlış uygulandığında sonucun daha kötü olacağıdır. Günümüz koşullarında ne yazık ki cildimizin ihtiyaçlarını doğal yoldan temin edemeyeceğimiz gerçektir. Bu nedenle cilt analizi özel cihazlarla yapılmalı ve bakım mutlaka uzmanı tarafından uygulanmalıdır.

Cilt Bakımı

CİLT BAKIMI AŞAMALARI
• Uzmanlar tarafından cilt analiz yapılır.
• Cilde uygun temizleme ürünleri ile cilt temizlenir.
• Cilde peeling uygulaması yapılarak ölü hücrelerden arındırılır.
• Cilde buhar verilerek gözenekler açılır.
• Açık ve kapalı komedon temizliği yapılır.
• Cilde tonik uygulanır.
• Yüksek frekans ile cilt dezenfekte edilir, kan dolaşımı hızlandırılır.
• Cildin ihtiyacına uygun serum veya ampül uygulaması yapılır.
• Cildin ihtiyacına uygun maske hazırlanıp uygulanır.
• Cilde uygun nemlendirici ile profesyonel masaj uygulanır

 Cilt Bakımı Sedye

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR !
Cilt bakımlarımız sadece yüz bölgesine değil, olması gerektiği gibi yüz, dekolte, boyun olarak komple uygulanmaktadır.

Cilt Bakımı 03

Hakkımızda

Beyoğlu'nun Halıcıoğlu semtinde (Halıcıoğlu metrobüs durağına 5 dk yürüme mesafesi) bulunan güzellik merkezimizde hizmet vermekteyiz

Açılış - Kapanış : 10:00~20:00

Telefon : 0212 369 2919

İş Anlaşmamız Olan Medikal Hizmetler

Saç ekimi, her türlü plastik cerrahi ameliyatları, botoks, dolgu ve Prp uygulamalarımız, anlaşmalı Plastik, Rekonstrüktif, Estetik Cerrahi & Saç Ekim Uzmanı Op. Dr.'umuz tarafından hastane ortamında verilmektedir.