Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili ve en modern yolu;
Hızlı, ağrısız, etkin ve kalıcı olan, lazer epilasyonda altın standart kabul edilen I2PL farkıyla….
I²PL Elipse Super Light cihazımız hibrit sistem olup EEC Medical Device Directice ve Amerikan FDA onaylıdır. Soğutucu ve anestezi gerektirmez. Sadece iletken jel kullanılır. Çift filtreleme sistemi ile son derece güvenli olup ciltteki yanık riskini ortadan kaldırdığı ve tüylenmeyi bitirdiği kanıtlanmıştır.

 

Epilasyon Göğüs Bölgesi

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR !

Epilasyon; fabrikasyon usulü yapılacak, oldu bittiye getirilecek bir işlem değildir. Ciddi titizlik, uzmanlık ve steril bir ortam gerektirir. Uygulama koşulları, uygulayıcı ve uygulama yapılan cihazın klinik çalışmalarının yapılmış ve uluslararası standartlara uygunluğu kanıtlanmış olması çok önemlidir. Epilasyonda bitiş garanti diye bir şey yoktur. Kıl köklerinin kısa süreliğine uyutulması ancak vakit ve nakit kaybıdır. Doğru yapılan bir epilasyon işleminde maksimum 8 seansta %80-90 oranında başarı elde edilmektedir. Vücudunuzu herkese emanet etmeyin. Güvenilir ellerde olduğunuzdan emin olun.

Epilasyon Çene

Lazer Epilasyon Nedir ?
Yoğunlaştırılmış ışık yardımıyla istenmeyen tüyleri yok etmek amacıyla yapılan uygulamadır. Uygulama yaptıracak kişinin FDA tarafından onaylanmış klinik çalışmalarının yapılmış cihazları ve yetki sahibi uygulayıcıları tercih etmeleri hem sağlıksal hem de sonuç açısından çok önemlidir.

Hijyen kurallarına dikkat edilmemesi de bir takım sıkıntılar doğuracaktır. Bunlara dikkat edildiğinde yan etkisi olmayan bir yöntemdir. Milisaniyelik atışlarla cilt tipi, ten rengi ve kıl kalınlığı belirlenerek uygulama yapılır. Cihazdan çıkan ışık kıla rengini veren melanin hücresi tarafından emilerek köke ısı olarak gider çevre dokuya zarar vermeden sadece kökün kendisini ve çekirdek hücreyi tahrip eder. Kılların yok edilmesindeki başarı oranı yaş, genetik faktörler, hormonel faktörler, ilaç kullanımı, metabolizmanın özellikleri gibi bir çok faktöre bağlı olmakla beraber ortalama %80 - %90 dır. Ortalama 6 ila 8 seansta kesin sonuç alınmaktadır. Seans aralıkları yüz için 4-6 hafta, vücut için 8-10 hafta kadardır ve gittikçe seans aralıkları uzar. Kalp pili olanlarda,sara hastalarında, hamilelerde, sarı, beyaz ve ayva tüyü olanlarda uygulanmaz.

 

Lazer Epilasyonun Yan Etkisi Var Mıdır ?

Lazer işlemi, kişinin cilt ve kıl tipine uygun enerji değerleri ile yapıldığında kalıcı yan etkisi olmaz. Uygulama sonrasında, kısa süreli olarak hafif bir kızarıklık, kabarıklık, yanma görülebilir; bu da tedaviden sonraki birkaç saat içinde kendiliğinden geçmektedir. Çok hassas ciltlerde kızarıklık 2-3 gün devam edebilir.

 

Lazer Epilasyon Vücuda Zarar Verir Mi ?

Hayır, zarar vermez. Çünkü yapılan işlem sırasında derinize, ter bezlerinize zarar vermeden sadece kıl köklerinizi hedef alır. FDA tarafından, kalıcı epilasyon sağladığı ve güvenilirliği onaylanmıştır.

 

Lazer Epilasyonda Seans Aralıkları Nasıl Olmalıdır ?

Epilasyon bölgesinde seans sıklığı yüz bölgesinde 1-1,5 ay, vücut bölgesinde 1-2 aydır. Tedavi ilerledikçe seans aralıkları uzamaktadır.

 

Lazer Epilasyonda Neden Birden Fazla Seans Gereklidir ?

Vücut kılları anajen, katajen, telojen olarak adlandırılan üç gelişim evresinde bulunur. Her kıl kökü, bu devrelerden birbirinden bağımsız farklı zamanlarda geçmektedir. Lazer epilasyon daha çok anajen dönemdeki kılları etkiler. Bu nedenle tek seansta uygulanan bölgedeki tüm kılları yok etmek mümkün olmamaktadır.

 

Lazer Epilasyonda Seanslar Ne Kadar Sürer ?

Her seans, uygulama yapılacak bölgenin genişliğine göre farklı sürede tamamlanır. Örneğin komple bacaklar, sırt gibi büyük alanlar ortalama 1-1,5 saat; koltuk altı, bikini bölgesi, yüz gibi daha küçük bölgeler 10-15 dakika; bıyık, çene gibi bölgeler 2-3 dakikalık sürelerde taranmaktadır.

 

Lazer Epilasyonda Ten Rengi Önemli Midir ?

Lazer epilasyon yöntemi, beyaz tenli ve koyu renk tüylü kişilerde etkinliği daha yüksek olan bir yöntemdir. Lazer cihazlarında, kişiye uygulama yapılacak bölgeye özel ayarlamalar yapabildiğinden, cilt rengi esmer olan kişilerde, bronz tenlilerde, hatta zencilerde bile, dozlar cilde zarar vermeyecek seviyelere indirilerek uygulanmaktadır.

 

İşlem Yapılırken Canım Çok Yanar Mı ?

Hayır, hissettiğiniz acı lastik çarpmasından daha fazla değildir ve acısı atış sonrası hemen geçer.

 

Lazer Sonrası Yanık ve Leke Oluşur Mu ?

İşlem sonrasında hafif pembelik veya kıl köklerinde şişmeler yaşanabilir. Ortalama yarım saat sonra cilt normale döner. Deneyimli olmayan ellerde kullanılan lazerler yanık riski taşır, bu yüzden uzman kontrolünde lazer yapılması önerilir.

 

Tüyler Kaç Seansta Biter ?

Herkesin fiziki yapısı ayrı olduğu gibi, kıl yapıları da ayrıdır. Özellikle vücuttaki kol altı, alt bacak, genital bölge gibi yerler minimum 4 maksimum 8 seansta biter. Yüz, kol, sırt gibi bölgelerde 6-12 seans sürebilir.

Hakkımızda

Beyoğlu'nun Halıcıoğlu semtinde (Halıcıoğlu metrobüs durağına 5 dk yürüme mesafesi) bulunan güzellik merkezimizde hizmet vermekteyiz

Açılış - Kapanış : 10:00~20:00

Telefon : 0212 369 2919

İş Anlaşmamız Olan Medikal Hizmetler

Saç ekimi, her türlü plastik cerrahi ameliyatları, botoks, dolgu ve Prp uygulamalarımız, anlaşmalı Plastik, Rekonstrüktif, Estetik Cerrahi & Saç Ekim Uzmanı Op. Dr.'umuz tarafından hastane ortamında verilmektedir.