Medikal Hizmetler

FUE SAÇ EKİMİ

Fue Tekniği ile saç ekimi, saç adacıklarının (foliküler ünitelerin) arka kısımdan iki kulak arasındaki saçlı deriden çıkarılması(extaction)  ve greft denilen bu saç adacıklarınınsaçsız alanlara açılan kanallara yerleştirilmesi tekniğidir.Bu işlem lokal anestezi  ile yapılan bir işlemdir. FUE  kelimesinin karşılığı esasında  bir saç alım tekniğini göstermektedir. Saç alımı teknik olarak  iki şekilde yapılmaktadır.
1)Mikromotor ile alım:
Mikromotor veya Fue Motoru denen  bir motorun ucuna 0,6-0,8 mm çapında punch denilen bir aparat takılır.Motorun dönme devri  de optimum hızda ayarlanarak saç folikülleri (tekli,2li,3lü  kökler halinde )alınır.Ayrıca punch’in derinliği de hastanın cilt kalınlığına göre ayarlanabilir.
2) Manuel punch ile alım:
Manuel ,yani  el ile ve dolma kalem gibi bir aletin ucuna takılan bir punch yardımı ile greftlerin alınması işlemidir .Bu teknik çok az kişi tarafından kullanılmakta olup devamlı tartışılmaktadır. Manuel punch ile alım yapmanın  değerini bilen uzmanlar dahi mikromotor ile manuel punch tekniğinin aslında birbirine çok yakın sonuçları olduğunu yazmak  ve söylemekle birlikte ne kadar önemli farklar olduğunu  kendileri de bilmektedir.
 Bazı gerçekler varki bunları yok kabul edemeyiz:
a)Manuel  punch çok vakit almaktadır.
Bu teknik ile günde 2500 greftin üzerinde alım yapılması zordur.
b)Genelde bir kişiye iki gün ayrılmaktadır.
Bu da çok ciddi bir zaman kaybıdır.
c)Biraz pahalı bir işlem olup pazarlaması zordur.
Fakat;
Değerini  bilip ona rağmen savunmayanlar bile bilir ki;
a).Manuel  punch  ile alımda greft  kaybı %1-2 yi  geçmez .Mikromotur ile kayıplar ise minimum%10 -15 tir.
.b)Manuel  punch ile alım yapıldığı durumda alım yapılan alanda hiç iz   kalmaz . Travma hiç yoktur. Saç ekimi  bittikten 2 gün sonra sanki hiç alım yapılmamış gibi bir alan görüiür.


Saç Ekimi

Motor ile alım  ne kadar düşük devirde olursa olsun manuel punch kadar zararsız olamaz .Fakat seri işlem yapılabilmesi daha ucuza maliyet ile sunulabilmesi  nedeniyle piyasada %98-%99 oranında mikromotor  tercih edilmektedir.
Kliniğimizde hem manuel punch tekniği ile hem de mikromotor tekniği ile alım yapılmaktadır.
Maddi külfetine katlana bilenler için manuel punch tercih etmelerini önermekteyiz.
Saç ekiminin ikinci safhası kanal açılmasıdır.Kanal açılmasındada piyasada iki teknik uygulanmaktadır.
1)Sagital(vertikal)(dikey) slit tekniği: Piyasada % 98 kullanılan bir kanal açma tekniğidir.
Fakat gerek yön vermede gerek açılandırmada güçlük çekilebilen bölgeler olmaktadır. 
2)Lateral (yatay )slit tekniği : Çok az kişi tarafından kullanılan  fakat ekim yapılacak her yerde istenilen yön ve istenilen  açının verilebildiği bir kanal açma tekniğidir..Kliniğimizde tercih ettiğimiz kanal açma tekniği lateral slit tekniğidir

 

MEME ESTETİĞİ

Meme estetiklerinin birkaç çeşit olduğunu, hastanın isteklerine göre uygulanan yöntemin  değişiklik gösterdiğini biliyorsunuz. Memelerde temel olarak büyütme, küçültme ve dikleştirme ameliyatları yapılır. Hastamızın yaşına, cildinin elastikiyetine, doğum yapıp yapmadığına,  çocuk emzirip emzirmediğine göre uygulanan yöntem değişir. Bu nedenle hastayla konuşur ve meme estetiği tekniği seçeriz.

Küçültme ameliyatlarında iki teknik kullanırız. Inferior pedikül dediğimiz yöntem bugün özellikle Amerika’da çok uygulanan bir tekniktir. Bunda iz biraz daha fazla olmakla beraber oldukça güzel bir şekil o anda ortaya çıkar. Vertikal teknikte ise iz daha az olmakta, fakat bazen son şekle ulaşmak için küçük bir revizyon gerekebilmektedir.
Meme Estetiği
Büyütme ameliyatlarındaysa silikonların insana göre nereye yerleştirileceği kişiye göre değişebilir. Kas altı, süt bezi altı ve  yarı kas altı(Dual plan) gibi tekniklerle gerçekleştirilebilir. Dual plan tekniği oldukça yeni ve popüler bir tekniktir. Bizimde en çok kullandığımız ameliyat tekniğidir. Bu arada koltuklatından, meme altından ve meme başından girme tekniklerini uygulamaktayız.

Dikleştirme ameliyatlarında ise vertikal teknik kullanıyoruz. Çok az bir izle dikleştirmeyi sağlamaktayız. Sizin kendi dokunuz yeterliyse sadece kendi dokunuzla, eğer değilse küçük bir silikonla mükemmel dikleştirmeye yine ulaşıyoruz.

Tüm bunlar dışında asimetrik meme problemi varsa simetri için gereken işlem yine yukarıda anlattıklarımızın kombinasyonudur. Simetri sağlanması için hangisi gerekiyorsa onları uygulayarak meme estetiğini sağlamış oluyoruz

 

BURUN ESTETİĞİ

Burun estetiği (Rinoplasti) tüm dünyada yapılan estetik operasyonlarda ilk sırada yer almaktadır. Günlük yaşantımızda, iş yerinde, sokakta, evde insanlarla yüz yüze iletişim kurmamız gerekir ve bu nedenle karşımızdaki insanın ilk önce yüzüne bakar ve inceleriz. Yüzümüzde çok dikkat çeken ve göze çarpan organımız burundur.

Burun Estetiği

 

KARIN GERME

Karın derisi, yaşlanma ve doğum gibi sebeplerle elastikiyetini kaybeder. Ayrıca yer çekimi etkisi ile de iyice sarkabilir.

Karın Germe

 

LIPOSUCTION

Liposuction vücutta belli bölgelerde toplanmış cilt altı yağ dokularının vakum ve kanüller (metal borular) yardımıyla alınmasını sağlayan (vakumla yağ alma) bir ameliyattır.

Liposuction 

 

BOTOKS

Yaşlanma, stres, güneş etkileri, sigara, hava kirliliği, menopoz gibi daha pek çok faktör hücre düzeyinde serbest radikallerin üretimini hızlandırarak ciltteki kırışıklıkları arttırmaktadır.

Botoks

 

YÜZ GERME

Yıllar geçtikçe yer çekiminin etkisi, güneşin zararlı ışınları, yüz mimik kaslarımızın fazla çalışması, sürekli olarak kilo alıp vermek ya da yaşanılan günlük stres yüzümüzde yaşlı bir görüntü oluşmasına neden olur.

Yüz Germe

 

DOLGU MADDELERİ

Dolgu maddeleri bazen laboratuarda kimyasal yollarla (tamamen sentetik) elde edilirken,  bir kısmı da hayvansal kaynaklı canlı dokudan elde edilir.

Dolgu Maddeleri

 

YAĞ ENJEKSİYONU

Yüzdeki ve vücuttaki derin kırışıklıkların ve çöküntülerin tedavisinde kişinin kendi yağ dokusu alınarak uygulama yapılır. Bu uygulamanın en önemli avantajı hastanın kendi yağ dokusu kullanılmasıdır.

Yağ Enjeksiyon

 

GÖZ KAPAĞI ENJEKSİYONU

Yüz ifadesinde anahtar rol oynayan göz kapaklarında zamanla oluşan kırışıklık, torbalanma, sarkma ve şişlik gibi değişiklikler kişilerin üzgün, yorgun ve olduğundan yaşlı görünmesine neden olur.

Göz Kapağı Enjeksiyonu

 

ONARIM CERRAHİSİ

Yeniden yapılandırma ve onarım cerrahisi olarak bilinir, kısacası ; plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, doğumsal veya sonradan edinilmiş anomalilerin, şekil ve fonksiyon bozukluklarının giderilmesine ve vücut imajının düzeltilmesine çalışan bir cerrahi daldır.

Hastalık, kaza, ameliyat tümörler, yanıklar vb durumlar  sonucu vücutta çeşitli şekil bozuklukları ya da doku-organ, işlev kayıpları olabilir, onarım cerrahisi bu bozuklukları gidermek için yapılır.

Onarım Cerrahisi

Hakkımızda

Beyoğlu'nun Halıcıoğlu semtinde (Halıcıoğlu metrobüs durağına 5 dk yürüme mesafesi) bulunan güzellik merkezimizde hizmet vermekteyiz

Açılış - Kapanış : 10:00~20:00

Telefon : 0212 369 2919

İş Anlaşmamız Olan Medikal Hizmetler

Saç ekimi, her türlü plastik cerrahi ameliyatları, botoks, dolgu ve Prp uygulamalarımız, anlaşmalı Plastik, Rekonstrüktif, Estetik Cerrahi & Saç Ekim Uzmanı Op. Dr.'umuz tarafından hastane ortamında verilmektedir.